O mě

Narodila jsem se v Praze, s Dostálovým botanickým klíčem v jedné ruce a s motyčkou v druhé.

Vystudovala jsem geobotaniku na PřF UK v Praze a Zahradní a krajinnou tvorbu na VOŠ v Mělníce, tam také Komplexní péči o dřeviny a absolvovala jsem několik inspirativních exkurzí a seminářů, např. o permakultuře a rodových statcích, o perenách, o řezu dřevin, o koupacích biotopech adt.

Řadu let se věnuji navrhování a realizacím zahrad a ekologických koupacích jezírek. Spolu s manželem máme za sebou několik krásných realizací –  koupací jezírka, rodinné zahrady, osázený pražský dvorek, vysokokmenný sad starých odrůd, trvalové záhony apod.

Nabízím studie, detailní návrhy, poradenství, výsadby nebo společnou práci na Vaší zahradě či koučink.

Ráda také své znalosti a zkušenosti předávám dál – již několik let lektoruji třídenní blok zahradní architektury v Interier design škole Intermezzo.

Pár let trvalo (děti, práce, domácnost) než se nám podařilo založit vlastní bylinkovou zahradu (www.zahradalevandule.cz), se 120 druhy léčivých, aromatických a užitečných rostlin. Bylinky jsem pěstovala vždy, na chalupě s mámou, na druhé chalupě s tchýní, na vlastní zahradě s dětmi…

Abychom se nenudili, provozujeme také spolu malou  Hospůdku U Kamen a venkovský Koloniál Levandule a „spaní v levanduli“, ve dvou apartmánech a v zahradním biodomku, ve Dřevčicích na Českolipsku. Přijeďte se podívat J.

Jsem vděčná, že se můžu plně věnovat bylinkám, bylinkovým kurzům a hlavně navrhování a realizování zahrad a koupacích jezírek.

Jana Samcová

Reference, zkušenosti, aktivity:

https://www.intermezzo.cz/lektori/
Článek „Levandule u kamen“, časopis Krásný rok, 5/2019
ČT 1 Co naše babičky uměly a my jsme zapomněli, 2.6.2019
Véčko, časopis Libereckého kraje
Rozhlas – Host ČRo Liberec 20.5.19

CENÍK

Ceny jsou pouze orientační. Vždy záleží na náročnosti návrhu a složitosti terénu.

malé projekty do 400 m²   cca 9.000 – 18.000,-  Kč
střední projekty 400-1000 m²  cca 18.000 – 35.000,- Kč
nad 1000 m²  od 35.000,- Kč

Hodinová sazba pro poradenství je 600,- Kč /hod
První návštěva je zdarma
Uvedené ceny jsou včetně DPH